• 137 متری بی نظیر
  • 135 متری سوپر لوکس در ابن سینا
  • 163 متر شاهکار مهندسی
  • 165 متری خاص در توانیر

Post Image 5

وام ۸۰ میلیونی مسکن چقدرهزینه دارد؟

دسته بندی : آپارتمان ، وام ،
نرخ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن هر برگ از حدود ۶۸ تا ۷۰ هزار تومان قیمت دارد، بنابر این زوج‌ ها با توجه  به شهرسکونتشان باید برای گرفتن وام مسکن  افزون بر وام جعاله  از ۱۱ تا ۱۷ میلیون تومان برای اوراق هزینه کنند. به گزارش آلفا هوم به نقل از اقتصادآنلاین،  با توجه به داد و ستد ها در فرابورس ایران ،نرخ اوراق تسهیلات مسکن  طی روزهای اخیر چندان فراز و نشیب نداشته است بطوری که، در آخرین روز معاملات فرابورس نرخ اوراق تسهیلات خرداد ماه سال  97 ،هر برگ  70 هزار تومان و قیمت هر برگ از اوراق فروردین ماه سال 97 حدود ۶۹ هزار تومان بوده  است .

بقیه اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در بازه قیمت ۶۸ تا ۶۹ هزار و ۵۰۰ تومان در نوسان است . همچنین بتازگی بانک ملی نیز اقدام به انتشار اوراق تسهیلات مسکن کرده که قیمت نمادهای مربوط به فروردین و اردیبهشت آن ۵۹ هزار تومان و قیمت اوراق خرداد ماه ۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان است.

اگر نرخ اوراق ۶۹ هزار تومانی را مبنا قرار دهیم با توجه به اینکه زوجهای تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن باید ۲۰۰ برگ تسهیلات مسکن خریداری کنند، آنها باید ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای خرید این ۲۰۰ برگ پرداخت کنند. این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله که بابتش باید ۴۰ برگ بهادار ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار تومانی خریداری کرد، جمعا” برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن حدود ۱۶ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان‌ می‌شود.

زوجهای غیر تهرانی که در شهرهایی با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر زندگی میکنند میتوانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند .  آنها برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ برگ  بهادار خریداری کنند که در نتیجه  باید ۱۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند.

همچنین با احتساب ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان  هزینه کنند.

زوجهای ساکن در سایر شهرهای با جمعیت کمتر از۲۰۰ هزار نفر میتوانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسکن ۱۲۰ برگ بهادار خریداری کرده  و باید ۸ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند . همچنین  برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله باید ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان بپردازند. این زوجها در مجموع برای دریافت وام ۸۰ میلیون تومانی باید 11 میلیون و ۴۰ هزار تومان پرداخت کنند.

مجردهای تهرانی نیز میتوانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و و آنهایی  که در مراکز استان‌هایی با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت مجرد های  ساکن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنند این افراد به ترتیب هر کدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسکن را از فرابورس ایران خریداری کنند. با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این

اوراق ۸ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان، افراد ساکن در مراکز استانهای با بیش از۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ ۵ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان پرداخت کنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.

مطالب مرتبطRelated Post
بخش نظراتComments
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی